Leczenie Łysienia - Trycholog Warszawa - Łysienie

Rezerwacja wizyty

690 640 460

Godzinny otwarcia

PN-PT 09:00-21:00
SOB 09:00-17:00

Manager

785 924 406

Dojazd

Ul. Kolejowa 45A, lok. U19, Warszawa, Dzielnica Wola, Teren 19 Dzielnicy, obok Ronda Daszyńskiego

Alopecia czyli Łysienie.

Terminem Alopecia określa się stan, w którym następuje zwiększona utrata włosów, zniszczenie mieszków włosowych lub znaczna dysproporcja między odrostem nowych włosów a utratą włosów. Alopecia czyli łysienie jest najczęściej spotykanym problemem w gabinecie trychologicznym. W pierwszym etapie trycholog dokonuje analizy rodzaju łysienia. Ocenia czy łysienie ma charakter bliznowacenia. Jeśli łysienie nie ma charakteru bliznowacenia, wówczas za pomocą metod diagnostycznych trycholog różnicuje typy łysienia (np. anagenowe, telogenowe, androgenowe, plackowate i inne).

Przykładowe typy łysienia

Łysienie androgenowe czyli Androgenetic Alopecia  (AGA) jest najczęściej spotykanym typem łysienia niebliznowaciejącego. Wynika ono z wpływu hormonów androgenowych na procesy miniaturyzacji mieszków włosowych skóry głowy na wskutek predyspozycji genetycznych.

Kolejnym typem jest łysienie anagenowe, wynikające z gwałtownego zatrzymania podziałów mitotycznych w mieszku włosowym.  Analizując ten typ łysienia w trichogramie, często spotykamy dystrofię włosa anagenowego.

W przypadku łysienia telogenowego faza wzrostu włosa ulega skróceniu.  Pozostałe fazy (katagen i telogen) pozostają niezmienione. Łysienie telogenowe objawia się mniej gwałtowną utratą włosów aniżeli anagenowe.

Odpowiedni produkt na odpowiedni typ łysienia

Zawsze pierwszym etapem w terapii trychologicznej jest dokładne rozpoznanie danego rodzaju łysienia. Dopiero w dalszej kolejności dobieramy preparat. Co jest ważne, zwracamy uwagę na mechanizm działania składników aktywnych zawartych w preparacie. Sprawdzamy w jaki sposób dany składnik aktywny działa na dany typ łysienia.

Zawartość aminokwasów w preparatach

Istotnym elementem w budowie włosa są aminokwasy (np. arginina, ornityna, cytrulina, metionina, tryptofan), które tworzą białko keratynę. To keratyna jest podstawowym budulcem włosa. Skupmy się przez chwilę na argininie. Już w 1965 roku prof. G. E. Rogers badał działanie i obecność argininy w zespole mieszków włosowych, w ujęciu całego procesu wzrostu włosa. Wiedząc już, że arginina jest aminokwasem niezbędnym do wzrostu włosa, przyjrzyjmy się procesowi biochemicznemu. Działanie argininy uwarunkowane jest obecnością ornityny i cytruliny. Aminokwasy te ściśle ze sobą współpracują. Brak któregokolwiek z tych aminokwasów spowoduje inhibicję syntezy białkowej, co skutkuje zatrzymaniem procesów wzrostowych włosa. Tym samym preparat, aby był skuteczny musi zawierać w swoim składzie wszystkie trzy aminokwasy – argininę, cytrulinę, ornityną.

W 2006 roku we Florencji podczas kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Dermatologów zaprezentowano wyniki badań in vivo stosowania aminokwasów w produktach mających na celu wzrost włosów. Wynik badań wskazały 10% wzrost włosów w grupie osób, które stosowały preparaty z aminokwasami w stosunku do grupy osób, które stosowały produkt placebo. Wniosek? Preparaty zawierające w składzie aminokwasy, wpływają korzystnie na wzrost włosa.

Co z witaminami z grupy B?

Kolejnymi składnikami aktywnymi, których nie mogło zabraknąć w niniejszym artykule są witaminy z grupy B. Uważam, iż są one niezwykle istotne przy walce z problemem łysienia. Do tej grupy witamin należy biotyna (więcej: 25 produktów bogatych w biotynę, czyli witamina B7, która jest koenzymem biorącym udział w kumulacji siarki, odpowiedzialnej za stabilizację mostków disiarczkowych w aminokwasach. Finalnie wpływa ona na sprężystość włosów.

Kolejną witaminą z grupy B mającą pozytywny wpływ na walkę z łysieniem jest pirydoksyna.

Pirydoksyna w obecności aminokwasów zachowuje się jak nadzorujący biokatalizator przemian glikogenowych. Efektem takiego wpływu jest przyspieszenie procesów budulcowych włókna włosowego.

Kontynuując dyskusję o witaminach z grupy B, należy wspomnieć o witaminie B8. Witamina B8 ściśle współpracuje z innymi witaminami z grupy B, potęgując ich działanie. Tym samym efektywność pozostałych witamin z grupy B jest znacznie większa jeśli w preparacie towarzyszy im witamina B8.

Kompleks kwasu oleanowego, apigeniny i biotynylo-GHK

Często w gabinecie trychologicznym pojawiają się osoby cierpiące na łysienie uwarunkowane zmianami hormonalnymi.  Zdanie nadzwyczaj istotne – działania trychologa muszą być synergistyczne z terapią lekarską (np. terapią endokrynologiczną, ginekologiczną).

W ostatnim czasie w świecie trychologicznym, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, bardzo dużo mówi się o kompleksie łączącym w sobie kwas oleanowy, apigeninę oraz biotynylo-GHK.

Kwas oleanowy wykazuje działanie inhibitujące 5-alfa-reduktazę. Tym samym testosteron nie przekształca się w DHT (dihydrotestosteron). Proces miniaturyzacji mieszka włosowego zostaje zatrzymany. Finalnie włos ma możliwość swobodnego wzrostu.

Apigenina, jest bioflawonoidem pozyskiwanym z ekstrakcji owoców cytrusowych. Poprawia zarówno ukrwienie skóry właściwej jak i kapilarek oplatających i „zasilających” mieszek włosowy. Efektem tego jest zwiększenie dotlenienia mieszka włosowego i dostarczenie mu dużej ilości składników aktywnych.

Co kryje się pod nazwą biotynylo-GHK? Zacznijmy od tripeptydu „Lys-Glu-His” czyli lizyny, glutaminy i histydyny.  Lys-Glu-His jest sprzęgane z biotyną jednocześnie usuwając grupę aminową. Tak finalnie powstaje biotynylo-GHK.

Związek biotynylo-GHK pośrednio wpływa na wydłużenie fazy anagenu poprzez intensyfikację aktywności metabolicznej i implantację mieszka włosowego. Ponadto badania in vitro i in vivo wykazały, że biotynylo-GHK jest odpowiedzialny za wzrost stężenia białek adhezyjnych: lamininy 5i kolagenu IV. Białka te są bardzo istotne przy zakotwiczeniu włosa w osłonce korzeniowej i brodawce włosowej. Efektem tego jest prawidłowa stabilność włosa, odporność na czynniki mechaniczne i zewnętrzne oraz gwarancja prawidłowego „dożywienia” i dostarczenia składników aktywnych do mieszka włosowego.

Inteligentne molekuły – cytokiny

Mówiąc o składnikach aktywnych w preparatach trychologicznych nie mogło zabraknąć akapitu poświęconego cytokinom. Cytokiny są składnikiem aktywnym zarówno preparatów zapobiegającym wypadaniu włosów jak i preparatów przyspieszających porost włosów. Czym są cytokiny? Co o nich wiemy?

Cytokiny są to białka syntetyzowane przez mezynhymalne brodawki włosa. Nazywane są one inteligentnymi molekułami, ponieważ wykazują swoją aktywność, dopiero w momencie gdy połączą się ze swoistym receptorem błonowym. W przypadku zastosowania cytokin w procedurach trychologicznych przeciw wypadaniu włosów, łączą się one z receptorem błonowym. Tym samym zaczynają stymulować stromelizynę, która wywiera wpływ na proliferację komórek brodawki włosa. Finalnie proces wypadania zostaje zminimalizowany a porost włosów aktywowany.

Aby proces proliferacji komórkowej przez stromelinazę został indukowany wystarczy zaledwie pikomol cytokin. Dodatkowo cytokiny umożliwiają wzrost włosa i utrzymują go w fazie anagenu tym samym chroniąc go przed przedwczesnym wypadnięciem.

Działanie cytokin było poddawane badaniom klinicznym dotyczącym zaburzeń wzrostu włosa. W 1996 roku magazyn Molecular Medicine Today opublikował artykuł „Cytokiny w rozwoju mieszków włosowych” potwierdzając wysoką skuteczność produktów z cytokinami w przypadku łysienia wynikającego z różnych etiologii.

Na zakończenie słów kilka

Współczesna trychologia zna wiele substancji aktywnych mających korzystny wpływ na terapię łysienia (alopecia). Ważne jest, aby przy ich wyborze znać nie tylko zastosowanie danej substancji aktywneh ale też mechanizm jej działania na skórę głowy oraz mieszek włosowy. Dzięki temu nasze terapie trychologiczne będą nie tylko skuteczniejsze, ale przede wszystkim świadome. Będziemy świadomi każdego etapu terapii, świadomi celu oraz świadomi uzyskanego efektu.

Autor: Anna Mackojć

KONIECZNIE OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE ABY NIE PRZEGAPIĆ NAJNOWSZYCH PORAD:

Poznaj nasz zespół! ❤️

Kasia! 😍
Trycholog. Swoją wiedzę pogłębia na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu medycznego 🥼🩺

Autorka licznych publikacji z zakresu terapii excimerowych oraz pracy naukowej „Łysienie plackowate - diagnostyka różnicowa”. 📝

Entuzjastka najnowszych technologii trychologicznych z wykorzystaniem systemu excimerowego. Prywatnie entuzjastka wszystkich najnowszych technologii, gadżeciara 😎💁🏼‍♀️ uwielbia podróżować 🗺✈️

#naszzespol #zgranyzespol #instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

Pielęgnacja skóry głowy jest niezwykle ważna choć to często pomijany aspekt dbania o naszą urodę. 💕

Kondycja skalpu ma decydujący wpływ na wygląd fryzury, która jest znaczącym elementem naszego wyglądu. 💅🧖‍♀️

Zrównoważona pielęgnacja skóry głowy dostosowana do jej potrzeb, przyniesie efekt w postaci odżywionych cebulek, z których wyrosną nowe, zdrowe włosy. Niewłaściwe postępowanie ze skalpem skutkować może łupieżem, nadmiernym przetłuszczaniem oraz wypadaniem. 💁🏼‍♀️

Zadbaj o swoje włosy i skórę głowy,
zapisz się na konsultację trychologiczną już dziś!👇🏻

📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#konsultacja #pierwszawizyta #instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

A tak spędzamy przerwy w pracy ☕️
łyk pysznej kawy, rozmowa o pracy i życiu prywatnym, uśmiech i dzień staje się piękniejszy 💛

#naszzespol #zgranyzespol #instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

Umów się na pierwszą konsultację trychologiczną, zadbaj o swoje włosy i skórę głowy. 💆🏼‍♀️🧐
Zaproponujemy Ci najlepszą terapię dopasowaną do Twoich potrzeb 🤗❤️

📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#konsultacja #pierwszawizyta #instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

Z radością informujemy,
nasz zespół się powiększa! ❤️
Dołączyła do nas świeża krew - Ewelina 👏🏻

Ewelina to niesamowicie zdolny lekarz - jest absolwentką wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Medizinische Hochschule w Hanowerze. 🩺💉

#naszzespol #zgranyzespol #instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

Zdrowa osoba każdego dnia traci od 50 do około 100 włosów, jest to naturalny proces organizmu, który regularnie wymienia każdy włos na nowy. 💁🏼‍♀️

Jeśli dochodzi do nadmiernej utraty włosów, po przebudzeniu widzisz, że poduszka jest pokryta włosami lub jeśli widzisz garść włosów w odpływie prysznica, skonsultuj się niezwłocznie ze specjalistom. Możliwych przyczyn może być wiele.

#TrychoFakty #instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #wypadaniewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #fakty #brunetki #blondynki #szatynki #ciekawostka
...

@trycholog_anna_mackojc,
trychologia jest jej ogromną pasją, widać to na każdym kroku i przy każdej rozmowie. Posiada ogromną wiedzę, którą od lat pogłębia w dziedzinie biotechnologii i trychologii. 🔬🧬

Założycielka Instytutu Trychologii ❤️
Trycholog. Biotechnolog. Diagnosta obrazowy. Adjunct w World Trichology Society USA. Wykładowca akademicki Diagnostyki Trychologicznej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 🎓

Jako jedna z pierwszych w Polsce, Anna Mackojć uzyskała tytuł Adjunct w World Trichology Society.
Posiada certyfikat TCE (Trichology Clinical Education) oraz uprawnienia analityka - diagnosty trychologii. 👏🏻

Prywatnie mentorka i przyjaciółka, do której możemy się zwrócić z każdym problemem, kobieta o wielkim sercu! ❤️

#naszzespol #zgranyzespol #instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

Dzień dobry w poniedziałek ☺️
Zadbaj o swoje włosy!🧖🏼‍♀️

Zapraszamy do nas na konsultację, na której zaplanujemy jak pozbyć się problemu z wypadającymi włosami lub schorzeniami skóry głowy.💆🏼‍♀️

Wykonując trichoskopię jesteśmy w stanie obejrzeć włos pod powiększeniem x700. Widzimy stan łuski włosa, stopień zniszczenia oraz dokładnie obejrzymy końcówki włosa. 🧐

📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#konsultacja #pierwszawizyta #instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

Poznajcie nasz zespół!

Olga, wiecznie uśmiechnięta 😁
Zarządza pracą recepcji oraz koordynuje naszą pracę w Instytucie.

Zawsze trzyma rękę na pulsie, nic nie umknie jej uwadze, to właśnie jej przemiły głos usłyszycie po drugiej stronie słuchawki 📞

Prywatnie miłośniczka słodkości, uwielbia cieszyć się z małych rzeczy ❤️

#naszzespol #zgranyzespol #instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

Nic nas bardziej nie cieszy jak uśmiech i zadowolenie naszych Klientów z wizyty ❤️

#instytutTrychologii #trychologia #instagood #photooftheday #photography #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #dobryszampon #odpowiedniszampon #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #smile #happy #beautifulhair #picoftheday
...

Konsultacja u trychologa jest niezwykle ważna, odwiedź nas nawet wtedy kiedy nie masz problemów skórnych czy problemów z wypadaniem włosów. 😊

Dokładny indywidualny wywiad pozwoli nam na rozpoznanie stanu funkcjonowania Twojego organizmu. 🧬🔬

Wizyta profilaktyczna może wykryć niezauważalny gołym okiem problem. 🧐

Zapisz się już dziś na pierwszą wizytę konsultacyjną👇🏻

📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#TrychoFakty #instytutTrychologii #trychologia #konsultacja #wizytakonsultacyjna #pierwszawizyta #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #dobryszampon #odpowiedniszampon #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #brunetki #blondynki #szatynki
...

Jak często myjecie włosy? 🧖‍♀️
Pamiętajcie o dopasowaniu odpowiedniego szamponu do swoich włosów! 💁🏼‍♀️


#TrychoFakty #instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #trychologWarszawa #włosy #myciewlosow #dobryszampon #odpowiedniszampon #skóragłowy #kosmetykitrychologiczne #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #haircare #uroda #zdrowie #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #dbamowłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #warszawa #fakty #brunetki #blondynki #szatynki #ciekawostka
...

Zostaw komentarz