Leczenie Łysienia - Trycholog Warszawa - Łysienie

Rezerwacja wizyty

690 640 460

Godzinny otwarcia

PN-PT 09:00-21:00
SOB 09:00-17:00

Manager

785 924 406

Dojazd

Ul. Kolejowa 45A, lok. U19, Warszawa, Dzielnica Wola, Teren 19 Dzielnicy, obok Ronda Daszyńskiego

Alopecia czyli Łysienie.

Terminem Alopecia określa się stan, w którym następuje zwiększona utrata włosów, zniszczenie mieszków włosowych lub znaczna dysproporcja między odrostem nowych włosów a utratą włosów. Alopecia czyli łysienie jest najczęściej spotykanym problemem w gabinecie trychologicznym. W pierwszym etapie trycholog dokonuje analizy rodzaju łysienia. Ocenia czy łysienie ma charakter bliznowacenia. Jeśli łysienie nie ma charakteru bliznowacenia, wówczas za pomocą metod diagnostycznych trycholog różnicuje typy łysienia (np. anagenowe, telogenowe, androgenowe, plackowate i inne).

Przykładowe typy łysienia

Łysienie androgenowe czyli Androgenetic Alopecia  (AGA) jest najczęściej spotykanym typem łysienia niebliznowaciejącego. Wynika ono z wpływu hormonów androgenowych na procesy miniaturyzacji mieszków włosowych skóry głowy na wskutek predyspozycji genetycznych.

Kolejnym typem jest łysienie anagenowe, wynikające z gwałtownego zatrzymania podziałów mitotycznych w mieszku włosowym.  Analizując ten typ łysienia w trichogramie, często spotykamy dystrofię włosa anagenowego.

W przypadku łysienia telogenowego faza wzrostu włosa ulega skróceniu.  Pozostałe fazy (katagen i telogen) pozostają niezmienione. Łysienie telogenowe objawia się mniej gwałtowną utratą włosów aniżeli anagenowe.

Odpowiedni produkt na odpowiedni typ łysienia

Zawsze pierwszym etapem w terapii trychologicznej jest dokładne rozpoznanie danego rodzaju łysienia. Dopiero w dalszej kolejności dobieramy preparat. Co jest ważne, zwracamy uwagę na mechanizm działania składników aktywnych zawartych w preparacie. Sprawdzamy w jaki sposób dany składnik aktywny działa na dany typ łysienia.

Zawartość aminokwasów w preparatach

Istotnym elementem w budowie włosa są aminokwasy (np. arginina, ornityna, cytrulina, metionina, tryptofan), które tworzą białko keratynę. To keratyna jest podstawowym budulcem włosa. Skupmy się przez chwilę na argininie. Już w 1965 roku prof. G. E. Rogers badał działanie i obecność argininy w zespole mieszków włosowych, w ujęciu całego procesu wzrostu włosa. Wiedząc już, że arginina jest aminokwasem niezbędnym do wzrostu włosa, przyjrzyjmy się procesowi biochemicznemu. Działanie argininy uwarunkowane jest obecnością ornityny i cytruliny. Aminokwasy te ściśle ze sobą współpracują. Brak któregokolwiek z tych aminokwasów spowoduje inhibicję syntezy białkowej, co skutkuje zatrzymaniem procesów wzrostowych włosa. Tym samym preparat, aby był skuteczny musi zawierać w swoim składzie wszystkie trzy aminokwasy – argininę, cytrulinę, ornityną.

W 2006 roku we Florencji podczas kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Dermatologów zaprezentowano wyniki badań in vivo stosowania aminokwasów w produktach mających na celu wzrost włosów. Wynik badań wskazały 10% wzrost włosów w grupie osób, które stosowały preparaty z aminokwasami w stosunku do grupy osób, które stosowały produkt placebo. Wniosek? Preparaty zawierające w składzie aminokwasy, wpływają korzystnie na wzrost włosa.

Co z witaminami z grupy B?

Kolejnymi składnikami aktywnymi, których nie mogło zabraknąć w niniejszym artykule są witaminy z grupy B. Uważam, iż są one niezwykle istotne przy walce z problemem łysienia. Do tej grupy witamin należy biotyna (więcej: 25 produktów bogatych w biotynę, czyli witamina B7, która jest koenzymem biorącym udział w kumulacji siarki, odpowiedzialnej za stabilizację mostków disiarczkowych w aminokwasach. Finalnie wpływa ona na sprężystość włosów.

Kolejną witaminą z grupy B mającą pozytywny wpływ na walkę z łysieniem jest pirydoksyna.

Pirydoksyna w obecności aminokwasów zachowuje się jak nadzorujący biokatalizator przemian glikogenowych. Efektem takiego wpływu jest przyspieszenie procesów budulcowych włókna włosowego.

Kontynuując dyskusję o witaminach z grupy B, należy wspomnieć o witaminie B8. Witamina B8 ściśle współpracuje z innymi witaminami z grupy B, potęgując ich działanie. Tym samym efektywność pozostałych witamin z grupy B jest znacznie większa jeśli w preparacie towarzyszy im witamina B8.

Kompleks kwasu oleanowego, apigeniny i biotynylo-GHK

Często w gabinecie trychologicznym pojawiają się osoby cierpiące na łysienie uwarunkowane zmianami hormonalnymi.  Zdanie nadzwyczaj istotne – działania trychologa muszą być synergistyczne z terapią lekarską (np. terapią endokrynologiczną, ginekologiczną).

W ostatnim czasie w świecie trychologicznym, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, bardzo dużo mówi się o kompleksie łączącym w sobie kwas oleanowy, apigeninę oraz biotynylo-GHK.

Kwas oleanowy wykazuje działanie inhibitujące 5-alfa-reduktazę. Tym samym testosteron nie przekształca się w DHT (dihydrotestosteron). Proces miniaturyzacji mieszka włosowego zostaje zatrzymany. Finalnie włos ma możliwość swobodnego wzrostu.

Apigenina, jest bioflawonoidem pozyskiwanym z ekstrakcji owoców cytrusowych. Poprawia zarówno ukrwienie skóry właściwej jak i kapilarek oplatających i „zasilających” mieszek włosowy. Efektem tego jest zwiększenie dotlenienia mieszka włosowego i dostarczenie mu dużej ilości składników aktywnych.

Co kryje się pod nazwą biotynylo-GHK? Zacznijmy od tripeptydu „Lys-Glu-His” czyli lizyny, glutaminy i histydyny.  Lys-Glu-His jest sprzęgane z biotyną jednocześnie usuwając grupę aminową. Tak finalnie powstaje biotynylo-GHK.

Związek biotynylo-GHK pośrednio wpływa na wydłużenie fazy anagenu poprzez intensyfikację aktywności metabolicznej i implantację mieszka włosowego. Ponadto badania in vitro i in vivo wykazały, że biotynylo-GHK jest odpowiedzialny za wzrost stężenia białek adhezyjnych: lamininy 5i kolagenu IV. Białka te są bardzo istotne przy zakotwiczeniu włosa w osłonce korzeniowej i brodawce włosowej. Efektem tego jest prawidłowa stabilność włosa, odporność na czynniki mechaniczne i zewnętrzne oraz gwarancja prawidłowego „dożywienia” i dostarczenia składników aktywnych do mieszka włosowego.

Inteligentne molekuły – cytokiny

Mówiąc o składnikach aktywnych w preparatach trychologicznych nie mogło zabraknąć akapitu poświęconego cytokinom. Cytokiny są składnikiem aktywnym zarówno preparatów zapobiegającym wypadaniu włosów jak i preparatów przyspieszających porost włosów. Czym są cytokiny? Co o nich wiemy?

Cytokiny są to białka syntetyzowane przez mezynhymalne brodawki włosa. Nazywane są one inteligentnymi molekułami, ponieważ wykazują swoją aktywność, dopiero w momencie gdy połączą się ze swoistym receptorem błonowym. W przypadku zastosowania cytokin w procedurach trychologicznych przeciw wypadaniu włosów, łączą się one z receptorem błonowym. Tym samym zaczynają stymulować stromelizynę, która wywiera wpływ na proliferację komórek brodawki włosa. Finalnie proces wypadania zostaje zminimalizowany a porost włosów aktywowany.

Aby proces proliferacji komórkowej przez stromelinazę został indukowany wystarczy zaledwie pikomol cytokin. Dodatkowo cytokiny umożliwiają wzrost włosa i utrzymują go w fazie anagenu tym samym chroniąc go przed przedwczesnym wypadnięciem.

Działanie cytokin było poddawane badaniom klinicznym dotyczącym zaburzeń wzrostu włosa. W 1996 roku magazyn Molecular Medicine Today opublikował artykuł „Cytokiny w rozwoju mieszków włosowych” potwierdzając wysoką skuteczność produktów z cytokinami w przypadku łysienia wynikającego z różnych etiologii.

Na zakończenie słów kilka

Współczesna trychologia zna wiele substancji aktywnych mających korzystny wpływ na terapię łysienia (alopecia). Ważne jest, aby przy ich wyborze znać nie tylko zastosowanie danej substancji aktywneh ale też mechanizm jej działania na skórę głowy oraz mieszek włosowy. Dzięki temu nasze terapie trychologiczne będą nie tylko skuteczniejsze, ale przede wszystkim świadome. Będziemy świadomi każdego etapu terapii, świadomi celu oraz świadomi uzyskanego efektu.

Autor: Anna Mackojć

KONIECZNIE OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE ABY NIE PRZEGAPIĆ NAJNOWSZYCH PORAD:

Zadbaj o swoje włosy!🧖🏼‍♀️
Przyjdź do nas na konsultację, na której zaplanujemy jak pozbyć się problemu z wypadającymi włosami, ich przerzedzeniem bądź schorzeniami skóry głowy💆🏼‍♀️
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl
📍@19dzielnica

#trychologia #trycholog #trichology #trychologWarszawa #warszawa #warsaw #wlosy #wypadaniewlosow #lysienie #lysienieandrogenowe #lupiez #luszczyca #lojotok #mezoterapia #karboksyterapia #zdrowie #zdrowewlosy #piekno #pieknewlosy #uroda #kosmetyki #kosmetykitrychologiczne #hairloss #hair #alopecia #mesotherapy #needle #medycynaestetyczna #uroda #piękno #beauty
...

Oprócz problemów skórnych bądź związanych z wypadaniem włosów, pamiętaj ze możesz do nas przyjść, jeżeli Twoje włosy potrzebują regeneracji na długości.
Nasz zabieg regeneracyjny INNOVATIS pielęgnuje łuskę, zwiększa hydratację, włosy stają się gładsze, odżywione, miękkie, nie puszą się. Dla długotrwałego efektu zalecana jest seria 4 zabiegów.
📝W składzie preparatów znajdziemy m.in. proszek z czarnej perły, diament, kawior czy 24-karatowe drobinki złota.💎💎💎
Zapraszamy do nas 😌😌
📍 @19dzielnica 🌐www.trychologia.edu.pl
📲+48 690 640 460

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trychologWarszawa #trichology #innovatis #trichopartner #regeneracja #włosy #pięknewłosy #zdrowewłosy #uroda #zdrowie #piękno #długiewłosy #brązowewłosy #haircare #pielęgnacja #pielęgnacjawłosów #zabiegnawłosy #hairstyle #hairgoals #kosmetyki #kosmetykitrychologiczne #łysienie #wypadaniewłosów #beauty #regeneration #włosomaniaczka #warsaw
...

W Gazecie Wyborczej rozmowa z naszym ekspertem - trycholog, biotechnolog Anna Mackojć opowiada o prawidłowej pielęgnacji włosów i owłosionej skóry głowy dla osób aktywnych fizycznie.
Więcej przeczytasz na:⤵️
https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,25715067,przez-intensywny-sport-mozna-wylysiec.html

#instytutTrychologii #trychologia #trichology #łysienie #łysienieandrogenowe #trychologWarszawa #warszawa #wypadaniewłosów #wyborcza #gazetawyborcza #sport #wysiłek #androgeny #testosteron #DHT #wywiad #łupież #łojotok #łuszczyca #suchaskóra #skóragłowy #przetłuszczanie #hairloss #alopecia #haircare #pielęgnacja #pielęgnacjaskóry #pielęgnacjawłosów
...

Dzisiaj nie tuczą!🍩🤩
Zapraszamy do nas, przy okazji weź słodkość na drogę 🥰

#tłustyczwartek #instytutTrychologii #trycholog #trychologia #trichology #trychologWarszawa #warszawa #pączki #faworki #pięknewłosy #zdrowewłosy #zdrowie #uroda #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #alopecia #łysienieandrogenowe #skóragłowy #pielęgnacja #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskóry #exciplex #trichoskop #badaniewłosów
...

Na pierwszą wizytę konsultacyjną warto wziąć ze sobą wyniki badań krwi z ostatnich miesięcy.🩸
Jeżeli takimi nie dysponujesz - spokojnie - po pierwszej wizycie podpowiemy jakie badania warto wykonać. Dużo powie nam obraz z mikrokamery przy wykonywaniu trichoskopii oraz sam wywiad. Na ich podstawie możemy zlecić badania rozszerzone, typu: panel tarczycowy, badanie hormonów, czy autoimmunologia.
Zapisz się na wizytę już dzisiaj:
📍 @19dzielnica
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#trychologia #instytut #instytutTrychologii #trichology #trycholog #trychologWarszawa #trichoskopia #zabiegTrychologiczny #skóragłowy #włosy #zdrowie #zdrowewłosy #pięknewłosy #uroda #łupież #łojotok #łzs #wypadaniewłosów #łysienie #łysienieandrogenowe #łysienieplackowate #haircare #pielęgnacja #pielęgnacjaskóry #pielęgnacjawłosów #warszawa #medycynaestetyczna #alopecia #blondehair #darkhair
...

Kolejny raz gościmy na łamach Buisness Woman & life @bizneswkobiecymstylu 📰
Słów kilka o trychologii i o tym jak dużo stan naszych włosów mówi o kondycji całego organizmu ❤️

#instytuttrychologii #trychologia #trycholog #trichology #trychologWarszawa #businesswoman #buisnesswomanandlife #bizneswkobiecymstylu #włosy #pięknewłosy #zdrowewłosy #pielęgnacjawłosów #pielęgnacja #pielęgnacjaskóry #haircare #skincare #hairloss #wypadaniewłosów #uroda #piękno #zdrowie #łysienie #wywiad #alopecia #łuszczyca #kosmetykitrychologiczne #włosomaniaczka
...

Zajrzyj do nas nawet w przypadku, kiedy nie doskwiera Ci wypadanie włosów czy problem skórny. Wizyty profilaktyczne mogą wykryć początek niezauważalnego gołym okiem problemu, albo i upewnić nas, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.😊
Zapraszamy, skontaktuj się z nami ⤵️
📍 @19dzielnica
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#trychologia #instytut #instytutTrychologii #trichology #trycholog #trychologWarszawa #trichoskopia #zabieg #zabiegTrychologiczny #skóragłowy #włosy #zdrowie #zdrowewłosy #pięknewłosy #uroda #łupież #łojotok #łzs #wypadaniewłosów #łysienie #łysienieandrogenowe #łysienieplackowate #haircare #pielęgnacja #pielęgnacjaskóry #pielęgnacjawłosów #warszawa #medycynaestetyczna
...

Mezoterapia jest zabiegiem trychologicznym, który polecamy na wypadanie włosów różnego pochodzenia. Najczęściej jednak wykonujemy ją przy łysieniu androgenowym oraz telogenowym.
Warto wiedzieć czym ostrzykiwana będzie skóra głowy.
W Instytucie wykorzystujemy do tego zabiegu preparat, który w swoim składzie posiada:
▪️8 peptydów biomimetycznych
▪️11 witamin
▪️24 aminokwasy
▪️5 koenzymów ▪️7 oligoelementów
▪️6 nukleozydów
Zapraszamy. Umów się na wizytę konsultacyjną, na której ustalimy terapię 😌
📍 @19dzielnica
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#trychologia #instytut #instytutTrychologii #trichology #trycholog #trychologWarszawa #mezoterapia #mezo #zabieg #zabiegTrychologiczny #skóragłowy #włosy #zdrowie #zdrowewłosy #pięknewłosy #uroda #łupieŻ #łojotok #łzs #wypadaniewłosów #łysienie #łysienieandrogenowe #łysienieplackowate #haircare #pielęgnacja #pielęgnacjaskóry #pielęgnacjawłosów #warszawa #medycynaestetyczna #mesotherapy
...

Zajrzyj do nas na zabiegi dedykowane skórze głowy oraz włosom 🧖🏼‍♀️
Zapisz się już dziś na konsultację trychologiczną, podczas której dobrany zostanie zabieg idealny dla Ciebie❤️
📍 @19dzielnica
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#trychologia #instytut #instytutTrychologii #trichology #trycholog #trychologWarszawa #infuzjatlenowa #infuzja #zabieg #zabiegTrychologiczny #skóragłowy #włosy #zdrowie #zdrowewłosy #pięknewłosy #uroda #łupieŻ #łojotok #łzs #wypadaniewłosów #łysienie #łysienieandrogenowe #łysienieplackowate #haircare #skincare #pielęgnacja #pielęgnacjaskóry #pielęgnacjawłosów #warszawa #medycynaestetyczna
...

Już wiosną po raz kolejny zawitamy na Kongres i Targi LNE, które odbędą się 28 i 29 marca w Krakowie.
Czeka nas cały dzień rozmów i wykładów na tematy trychologiczne.
W tym roku szczególnie czekamy na wykład Katarzyny Kołakowskiej - „Zaawansowane terapie trychologiczne z wykorzystaniem systemu excimerowego”.🔅
Zapraszamy i do zobaczenia 😊👋🏻

#LNE #LNE2020 #trychologia #trichology #trycholog #trychologWarszawa #kongres #targi #wypadaniewłosów #exciplex #laser #excimer #trychologiaEstetyczna #nauka #wykłady #wiedza #nowości #włosy #skóragłowy #skincare#haircare #pielęgnacja #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskóry #łysienie #łysienieandrogenowe #bielactwo #łuszczyca #łojotok
...

"(...)W łysieniu telogenowym, z którym mamy do czynienia po stresie, wypadanie włosów zacząć się może nawet do 4-6 miesięcy po sytuacji stresowej" - dla portalu Onet.pl tłumaczy Anna Mackojć, ekspert Instytutu Trychologii®

Przeczytaj całą rozmowę na:
➡️https://link.trychologia.edu.pl/Onet

#instytutTrychologii #trychologia #trychologWarszawa #trichologu #łysienie #łysienietelogenowe #łysienieandrogenowe #alopecia #wypadaniewłosów #zdrowie #zdrowewłosy #uroda #piękno #beauty #pięknewłosy #warszawa #łupież #łojotok #łuszczyca #skóragłowy #skincare #łysienieplackowate #exciplex #porostwłosów
...

Naświetlania LED są idealnym dopełnieniem terapii trychologicznej. Światło czerwone, niebieskie oraz żółte działały będą zarówno na porost włosów jak i uspokajająco na skórę głowy, świąd czy stany zapalne.
Zapraszamy🥰
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl
📍@19dzielnica

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #trycholog #trychologWarszawa #gładkiewłosy #wypadaniewłosów #włosy #led #ledlights #ledoterapia #wypadanie #łysienie #łupież #świąd #łzs #łojotok #stanzapalny #łuszczyca #trichoskopia #mikrokamera #zdrowie #zdrowewłosy #uroda #piękno #diagnostyka #medycynaestetycznawarszawa #medycynaestetyczna #długiewłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy
...

Zostaw komentarz