Leczenie Łysienia - Trycholog Warszawa - Łysienie

Rezerwacja wizyty

690 640 460

Godzinny otwarcia

PN-PT 09:00-21:00
SOB 09:00-17:00

Manager

785 924 406

Dojazd

Ul. Kolejowa 45A, lok. U19, Warszawa, Dzielnica Wola, Teren 19 Dzielnicy, obok Ronda Daszyńskiego

Alopecia czyli Łysienie.

Terminem Alopecia określa się stan, w którym następuje zwiększona utrata włosów, zniszczenie mieszków włosowych lub znaczna dysproporcja między odrostem nowych włosów a utratą włosów. Alopecia czyli łysienie jest najczęściej spotykanym problemem w gabinecie trychologicznym. W pierwszym etapie trycholog dokonuje analizy rodzaju łysienia. Ocenia czy łysienie ma charakter bliznowacenia. Jeśli łysienie nie ma charakteru bliznowacenia, wówczas za pomocą metod diagnostycznych trycholog różnicuje typy łysienia (np. anagenowe, telogenowe, androgenowe, plackowate i inne).

Przykładowe typy łysienia

Łysienie androgenowe czyli Androgenetic Alopecia  (AGA) jest najczęściej spotykanym typem łysienia niebliznowaciejącego. Wynika ono z wpływu hormonów androgenowych na procesy miniaturyzacji mieszków włosowych skóry głowy na wskutek predyspozycji genetycznych.

Kolejnym typem jest łysienie anagenowe, wynikające z gwałtownego zatrzymania podziałów mitotycznych w mieszku włosowym.  Analizując ten typ łysienia w trichogramie, często spotykamy dystrofię włosa anagenowego.

W przypadku łysienia telogenowego faza wzrostu włosa ulega skróceniu.  Pozostałe fazy (katagen i telogen) pozostają niezmienione. Łysienie telogenowe objawia się mniej gwałtowną utratą włosów aniżeli anagenowe.

Odpowiedni produkt na odpowiedni typ łysienia

Zawsze pierwszym etapem w terapii trychologicznej jest dokładne rozpoznanie danego rodzaju łysienia. Dopiero w dalszej kolejności dobieramy preparat. Co jest ważne, zwracamy uwagę na mechanizm działania składników aktywnych zawartych w preparacie. Sprawdzamy w jaki sposób dany składnik aktywny działa na dany typ łysienia.

Zawartość aminokwasów w preparatach

Istotnym elementem w budowie włosa są aminokwasy (np. arginina, ornityna, cytrulina, metionina, tryptofan), które tworzą białko keratynę. To keratyna jest podstawowym budulcem włosa. Skupmy się przez chwilę na argininie. Już w 1965 roku prof. G. E. Rogers badał działanie i obecność argininy w zespole mieszków włosowych, w ujęciu całego procesu wzrostu włosa. Wiedząc już, że arginina jest aminokwasem niezbędnym do wzrostu włosa, przyjrzyjmy się procesowi biochemicznemu. Działanie argininy uwarunkowane jest obecnością ornityny i cytruliny. Aminokwasy te ściśle ze sobą współpracują. Brak któregokolwiek z tych aminokwasów spowoduje inhibicję syntezy białkowej, co skutkuje zatrzymaniem procesów wzrostowych włosa. Tym samym preparat, aby był skuteczny musi zawierać w swoim składzie wszystkie trzy aminokwasy – argininę, cytrulinę, ornityną.

W 2006 roku we Florencji podczas kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Dermatologów zaprezentowano wyniki badań in vivo stosowania aminokwasów w produktach mających na celu wzrost włosów. Wynik badań wskazały 10% wzrost włosów w grupie osób, które stosowały preparaty z aminokwasami w stosunku do grupy osób, które stosowały produkt placebo. Wniosek? Preparaty zawierające w składzie aminokwasy, wpływają korzystnie na wzrost włosa.

Co z witaminami z grupy B?

Kolejnymi składnikami aktywnymi, których nie mogło zabraknąć w niniejszym artykule są witaminy z grupy B. Uważam, iż są one niezwykle istotne przy walce z problemem łysienia. Do tej grupy witamin należy biotyna (więcej: 25 produktów bogatych w biotynę, czyli witamina B7, która jest koenzymem biorącym udział w kumulacji siarki, odpowiedzialnej za stabilizację mostków disiarczkowych w aminokwasach. Finalnie wpływa ona na sprężystość włosów.

Kolejną witaminą z grupy B mającą pozytywny wpływ na walkę z łysieniem jest pirydoksyna.

Pirydoksyna w obecności aminokwasów zachowuje się jak nadzorujący biokatalizator przemian glikogenowych. Efektem takiego wpływu jest przyspieszenie procesów budulcowych włókna włosowego.

Kontynuując dyskusję o witaminach z grupy B, należy wspomnieć o witaminie B8. Witamina B8 ściśle współpracuje z innymi witaminami z grupy B, potęgując ich działanie. Tym samym efektywność pozostałych witamin z grupy B jest znacznie większa jeśli w preparacie towarzyszy im witamina B8.

Kompleks kwasu oleanowego, apigeniny i biotynylo-GHK

Często w gabinecie trychologicznym pojawiają się osoby cierpiące na łysienie uwarunkowane zmianami hormonalnymi.  Zdanie nadzwyczaj istotne – działania trychologa muszą być synergistyczne z terapią lekarską (np. terapią endokrynologiczną, ginekologiczną).

W ostatnim czasie w świecie trychologicznym, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, bardzo dużo mówi się o kompleksie łączącym w sobie kwas oleanowy, apigeninę oraz biotynylo-GHK.

Kwas oleanowy wykazuje działanie inhibitujące 5-alfa-reduktazę. Tym samym testosteron nie przekształca się w DHT (dihydrotestosteron). Proces miniaturyzacji mieszka włosowego zostaje zatrzymany. Finalnie włos ma możliwość swobodnego wzrostu.

Apigenina, jest bioflawonoidem pozyskiwanym z ekstrakcji owoców cytrusowych. Poprawia zarówno ukrwienie skóry właściwej jak i kapilarek oplatających i „zasilających” mieszek włosowy. Efektem tego jest zwiększenie dotlenienia mieszka włosowego i dostarczenie mu dużej ilości składników aktywnych.

Co kryje się pod nazwą biotynylo-GHK? Zacznijmy od tripeptydu „Lys-Glu-His” czyli lizyny, glutaminy i histydyny.  Lys-Glu-His jest sprzęgane z biotyną jednocześnie usuwając grupę aminową. Tak finalnie powstaje biotynylo-GHK.

Związek biotynylo-GHK pośrednio wpływa na wydłużenie fazy anagenu poprzez intensyfikację aktywności metabolicznej i implantację mieszka włosowego. Ponadto badania in vitro i in vivo wykazały, że biotynylo-GHK jest odpowiedzialny za wzrost stężenia białek adhezyjnych: lamininy 5i kolagenu IV. Białka te są bardzo istotne przy zakotwiczeniu włosa w osłonce korzeniowej i brodawce włosowej. Efektem tego jest prawidłowa stabilność włosa, odporność na czynniki mechaniczne i zewnętrzne oraz gwarancja prawidłowego „dożywienia” i dostarczenia składników aktywnych do mieszka włosowego.

Inteligentne molekuły – cytokiny

Mówiąc o składnikach aktywnych w preparatach trychologicznych nie mogło zabraknąć akapitu poświęconego cytokinom. Cytokiny są składnikiem aktywnym zarówno preparatów zapobiegającym wypadaniu włosów jak i preparatów przyspieszających porost włosów. Czym są cytokiny? Co o nich wiemy?

Cytokiny są to białka syntetyzowane przez mezynhymalne brodawki włosa. Nazywane są one inteligentnymi molekułami, ponieważ wykazują swoją aktywność, dopiero w momencie gdy połączą się ze swoistym receptorem błonowym. W przypadku zastosowania cytokin w procedurach trychologicznych przeciw wypadaniu włosów, łączą się one z receptorem błonowym. Tym samym zaczynają stymulować stromelizynę, która wywiera wpływ na proliferację komórek brodawki włosa. Finalnie proces wypadania zostaje zminimalizowany a porost włosów aktywowany.

Aby proces proliferacji komórkowej przez stromelinazę został indukowany wystarczy zaledwie pikomol cytokin. Dodatkowo cytokiny umożliwiają wzrost włosa i utrzymują go w fazie anagenu tym samym chroniąc go przed przedwczesnym wypadnięciem.

Działanie cytokin było poddawane badaniom klinicznym dotyczącym zaburzeń wzrostu włosa. W 1996 roku magazyn Molecular Medicine Today opublikował artykuł „Cytokiny w rozwoju mieszków włosowych” potwierdzając wysoką skuteczność produktów z cytokinami w przypadku łysienia wynikającego z różnych etiologii.

Na zakończenie słów kilka

Współczesna trychologia zna wiele substancji aktywnych mających korzystny wpływ na terapię łysienia (alopecia). Ważne jest, aby przy ich wyborze znać nie tylko zastosowanie danej substancji aktywneh ale też mechanizm jej działania na skórę głowy oraz mieszek włosowy. Dzięki temu nasze terapie trychologiczne będą nie tylko skuteczniejsze, ale przede wszystkim świadome. Będziemy świadomi każdego etapu terapii, świadomi celu oraz świadomi uzyskanego efektu.

Autor: Anna Mackojć

KONIECZNIE OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE ABY NIE PRZEGAPIĆ NAJNOWSZYCH PORAD:

Zaufaj naszym specjalistom i skorzystaj z konsultacji trychologicznej, kiedy zauważysz u siebie problem z wypadającymi włosami bądź skórą głowy.
Zapisz się poprzez stronę bądź telefonicznie:
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl
A mieścimy się na @19dzielnica 📍

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #trycholog #trychologWarszawa #wypadaniewłosów #włosy #wypadanie #łysienie #łupież #świąd #łzs #łojotok #stanzapalny #łuszczyca #trichoskopia #mikrokamera #zdrowie #zdrowewłosy #uroda #piękno #diagnostyka #medycynaestetycznawarszawa #medycynaestetyczna #długiewłosy #zdrowewłosy #pięknewłosy
...

10 0

Jeżeli zastanawiasz się nad terapią systemem Excimerowym💡i cierpisz na choroby autoimmunologiczne takie jak łysienie plackowate, bielactwo, łuszczycę, AZS - przyjdź do nas na wstępną, darmową konsultację, która trwa około 15 minut. Wykonany jest na niej test MED, podczas którego dobieramy odpowiednią początkową dawkę, od której bezpiecznie będziemy mogli rozpocząć terapię. Na takim spotkaniu na pewno rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na każde pytanie 😊
Zapisz się na takie spotkanie, zadzwoń ⬇️
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #exciplex #excimer #laser #laserwarszawa #medycynaestetyczna #medycynaestetycznawarszawa #bielactwo #lysienieplackowate #vitiligo #alopecia #alopeciaareata #azs #luszczyca #psoriasis #wypadaniewlosow #zdrowie #uroda #piękno #pięknewlosy
...

18 0

Brak porostu włosów, różne typy łysienia, łupież, łuszczyca, łojotok, swędząca skóra głowy - to tylko niektóre schorzenia z którymi mamy na co dzień styczność w naszym Instytucie.
Jednak aby dobrać najlepszą i najskuteczniejszą terapię, konieczna jest konsultacja trychologiczna, na której zostanie przeprowadzony dokładny wywiad oraz badanie trichoskopowe. W trakcie takiego spotkania dobrana zostanie kuracja dopasowana do problemu.
Zapraszamy do kontaktu ☺️
📍@19dzielnica
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#instytutTrychogii #trychologia #trycholog #trichology #trychologWarszawa #wypadaniewłosów #łysienie #łysienieplackowate #łysienieandrogenowe #lysienie #łupież #łuszczyca #łzs #swedzacaskoraglowy #skóragłowy #włosy #pielęgnacja #pielęgnacjaskóry #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskórygłowy #skincare #haircare #hairloss #salonBeauty #piękno
...

8 0

Zabiegi iniekcyjne takie jak m.in. mezoterapia, wykonywane są u nas bardzo często. Należy jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają ten zabieg z terapii, a są to m.in. bakteryjne i grzybicze stany skóry głowy, choroby autoimmunologiczne, ciąża, karmienie piersią i inne. Dlatego bardzo ważny jest wywiad przeprowadzany na konsultacji trychologicznej oraz badania krwi - zapewni to przede wszystkim bezpieczne wykonanie zabiegu.
✔️Aby umówić się na wizytę konsultacyjną, skontaktuj się z nami ⬇️⬇️
📍@19dzielnica
📲+48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #mezoterapia #mesotherapy #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskóry #wypadaniewłosów #łysienie #łysienieandrogenowe #hairloss #haircare #zabieg #zdrowie #zdrowaskóra #zdrowewłosy #SalonBeauty #mezoterapiaWarszawa #skóragłowy #medycynaEstetyczna #medycynaestetycznawarszawa
...

13 0

Pamiętaj, że śmiało możesz się do nas zgłosić nie tylko z problemem wypadających włosów. Jeżeli zauważasz niepokojące objawy na skórze głowy, takie jak m.in. łupież, świąd, pieczenie, nadmierne przetłuszczanie się skóry - zapraszamy na konsultację!
📍@19dzielnica
📲 +48 690 640 460
🌐www.trychologia.edu.pl

#instytutTrychologii #trychologia #trichology #trycholog #trychologWarszawa #wypadaniewłosów #włosy #pielęgnacjawłosów #piękno #zdrowie #uroda #hair #hairCare #łupież #łojotok #łzs #świąd #skóragłowy #pielęgnacja #pielęgnacjaskóry #konsultacja #trichoskopia #warszawa #łysienie #łysienieandrogenowe
...

19 0

Nowy rok to idealna okazja na zmiany - pamiętaj, że możesz zrobić komuś prezent kupując bon podarunkowy 🎁
Na daną kwotę bądź konkretną usługę 💆🏼‍♀️

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #bonpodarunkowy #prezent #gift #voucher #wizyta #zabieg #pięknewłosy #zdrowewłosy #piękno #zdrowie #wypadaniewłosów #hairloss #łysienie #łysienieandrogenowe #łysienieplackowate #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskóry #łupież #łuszczyca #łzs #azs #swędzącaskóra
...

15 0

Samych radosnych chwil, mnóstwo szczęścia, uśmiechu każdego dnia życzy cały zespół Instytutu Trychologii 🥰
A w dniach 31.12-01.01 jesteśmy nieczynni - zapraszamy do kontaktu i wizyt od 02.01.2020 🥳

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #wypadaniewlosow #lysienie #hairloss #nowyrok #2020 #sylwester #pieknewlosy #zdrowewlosy #zdrowie #uroda #piekno #lupiez #luszczyca #lojotok #dlugiewlosy #krotkiewlosy
...

24 0

Zregeneruj swoje włosy przed Sylwerstem 🤩🥳
Zabieg trychologiczny dedykowany łodydze włosa Innovatis nadaje blask, miękkość, jedwabistość włosom 🥰
A wszystko to dzięki skoncentrowanym składnikom aktywnym takich jak kawior, czarna perła, keratyna, witaminy, aminokwasy.
Śmiało można stwierdzić, że jest to najbardziej luksusowy zabieg na włosy na świecie.❤️

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #innovatis #zabieg #zabiegtrychologiczny #wlosy #hair #haircare #pieknewlosy #pielegnacja #pielegnacjawlosow #trichology #beauty #salonbeauty #piekno #sylwester #sylwester2019 #regeneracja #zdrowewlosy #uroda #wypadaniewlosow #lysienie
...

31 1

Czym są proteoglikany? Proteoglikany odpowiedzialne są za kontrole cyklu rozwojowego włosa. Przywracają prawidłowy czas trwania fazy anagenu oraz stymulują nieaktywne mieszki włosowe do porostu.
Więcej na ten temat można przeczytać w LNE, wydaniu listopad-grudzień, gdzie wypowiedziała się Anna Mackojć.

#instytutTrychologii #trychologia #trichology #trychologWarszawa #proteoglikany #proteoglycans #LNE #LNE2019 #włosy #zdrowewłosy #pięknewłosy #zdrowie #uroda #piękno #wypadaniewłosów #łysienie #łysienieandrogenowe #łysienietelogenowe #dlugiewlosy #krotkiewlosy #pielęgnacja #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskóry
...

17 0

A my z Hanią @hannazudziewicz jesteśmy już po drugim zabiegu skierowanym na odbudowę łuski włosów.💆🏼‍♀️
Do zabiegu wykorzystujemy preparaty bogate w m.in. kawior, czarną perłę, diament, keratynę i wiele innych, które działają odbudowująco, nadają włosom blask, jedwabistość i gładkość.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu regeneracyjnego, zadzwoń bądź umów się na wizytę konsultacyjną.☺️
📲+48 690 640 460
📍@19dzielnica 🌐www.trychologia.edu.pl

#instytutTrychologii #trycholog #trychologia #trichology #trychologWarszawa #zabieg #pięknewłosy #piękno #zdrowie #zdrowewłosy #uroda #lśniącewłosy #blask #beauty #długiewłosy #krótkiewłosy #regeneracja #salonBeauty #medycynaestetyczna #estetyka #wypadaniewłosów #łysienie #łysienieandrogenowe #pielęgnacja #pielęgnacjawłosów #poelęgnacjaskóry #haircare #skincare #polishgirl
...

29 2

My już czujemy świąteczną atmosferę 🎁🎄❤️

#instytutTrychologii #trychologia #trycholog #trichology #trychologwarszawa #BozeNarodzenie #święta #pieknewlosy #zdrowewlosy #zdrowie #piekno #uroda #dreamTeam #wypadaniewlosow #lysienie #lysienieandrogenowe #lupiez #luszczyca #19dzielnica
...

22 0

Od diagnostyki trychologicznej zaczyna się wszystko - rozpoznanie problemu, ocena stanu skóry głowy i włosów, zaplanowanie elementów terapii.📝
Dlatego ważne jest dobre przygotowanie do pierwszej wizyty. Przez 24h przed pierwszą konsultacją nie myj skóry głowy i nie nakładaj żadnych preparatów do stylizacji. Jeżeli farbujesz włosy - zadbaj o dłuższy okres czasu między farbowaniem a konsultacją, około 1-2 tygodnie.⏰

#trychologia #instytutTrychologii #trochology #trycholog #trychologWarszawa #diagnostyka #trichoskopia #mikrokamera #wypadaniewłosów #włosy #łysienie #łupież #łojotokowezapalenieskóry #pielęgnacja #pielęgnacjawłosów #pielęgnacjaskóry #haircare #skincare #zdrowie #uroda #piękno #zdrowewłosy #pięknewłosy
...

23 0

Zostaw komentarz