Laser excimerowy exciplex w bielactwie



Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jaki odsetek populacji zmaga się z chorobami przewlekłymi? Należą do nich między innymi choroby autoimmunologiczne, które stają się z roku na rok coraz bardziej powszechne. Szacuje się, że dotkniętych jest nimi ok. 4% populacji. W klinikach medycyny estetycznej wszechobecny jest problem występowania takich schorzeń jak: bielactwo, łuszczyca i łysienie plackowate. Dowiedz się, jak w walce z tymi problemami może pomóc laser excimerowy exciplex!

W kuracjach terapeutycznych najczęściej stosuje się wachlarz silnych środków farmakologicznych i produktów pielęgnacyjnych. Czy w dobie dzisiejszej technologii dostępne są jakieś inne, skuteczne rozwiązania w redukcji defektów towarzyszących schorzeniom autoimmunologicznym?

Terapia laserem excimerowy exciplex

Choroby autoimmunologiczne oddziałują negatywnie nie tylko na organizm, atakując narządy, tkanki, ale również wpływają niekorzystnie na psychikę oraz postrzeganie wyglądu zewnętrznego. Częstym skutkiem ubocznym zachorowalności na choroby przewlekłe jest utrata włosów, brwi, rzęs czy nieestetyczne zmiany pokrywające obszary ciała klienta (np.: zmiany bielacze czy łuska towarzysząca łuszczycy).

Jedną z najbardziej nowoczesnych metod terapeutycznych w niwelowaniu niekorzystnych defektów estetycznych w jednostkach zapalnych jest technologia excimerowa Exciplex. Exciplex to francuska monochromatyczna terapia laserem excimerowym, tj. światłem o długości fali 308 n.m. stosowana punktowo na skórę owłosioną oraz zmiany zapalne na całym ciele. System excimerowy prowadzi do indukcji apoptozy limfotytów T w przypadku takich schorzeń jak: bielactwo, łuszczyca czy łysienie plackowate.

Tak jak wspomniałam powyżej, wskaźnik zachorowalności na choroby przewlekłe wzrasta. Przykładem mogą być osoby zmagające się ze zmianami bielaczymi. Warto wspomnieć, że problem bielactwa dotyczy już 2,5% populacji.

Terapia niwelująca zmiany bielacze będzie miała na celu zredukowanie stanu zapalnego, co skutkuje przywróceniem procesu melanogenezy. Czas uzyskania zadowalającej repigmentacja uwarunkowany jest indywidualnymi predyspozycjami osobniczymi. Najczęściej należy wykonać od 10 do 30 sesji.

Ponadto należy podkreślić, iż laser excimerowy Exiplex jest urządzeniem medycznym z certyfikatem CE klasy IIb, który posiada ponadto szereg innych certyfikacji (m.in.:  US FDA, Australian FDA, Saudi FDA, Chinese FDA, Brasil ENVISA, Columbia FDA TGA, PMDA).

Skuteczność terapii laserem excimerowym

Skuteczność terapii laserem excimerowym w terapii bielactwa, łuszczycy, łysienia plackowatego została potwierdzona w prawie 200. badaniach klinicznych i publikacjach naukowych.

Jak wynika z przeprowadzonych badań w przypadku łuszczycy aż 85% pacjentów pozostało w remisji choroby po zastosowaniu lasera excimerowego. W przypadku łysienia plackowatego skuteczność terapii uplasowała się na poziomie 72%.

Natomiast analizując efektywność terapii w repigmentacji zmian bielaczych, należy podkreślić, iż skuteczność wyniosła aż 98%.

Podkreślić należy – urządzenie, jakim jest laser excimerowy, nie eliminuje choroby autoimmunologicznej z organizmu, gdyż jest to niemożliwe. Działa wyłącznie na defekt estetyczny znajdujący się na skórze (plamy bielacze, łuski łuszczycowe, ogniska łysienia plackowatego).

Ponadto nieustannie prowadzone są badania na szerokiej grupie badawczej osób zmagających się ze schorzeniami autoimmunologicznymi. Z corocznego raportu wynika, że w przypadku osób, u których ekspozycja spowodowała destrukcję limfocytów T, nie pojawiły się nowe zmiany zapalne w miejscu naświetlania.  Exiplex jako jedyny producent gwarantuje dokładną długość fali 308 n.m. dzięki zastosowaniu Hyper Eximer Booster System oraz wysokiej jakości podzespołów technologii francuskiej. Moc urządzenia wynosi 100 mW/cm2 i jest to najmocniejsza moc wśród laserów excimerowych obecnych na rynku światowym.

Rys. Zdjęcie wykonane w trakcie terapii laserem excimerowym exciplex podczas niwelowania zmian bielaczy na dłoni

Terapia laserem excimerowy exciplex – przebieg

Czas trwania zabiegu wynosi od 5 do 15 minut i co istotne, nie wymagany jest okres rekonwalescencji po wykonanym zabiegu. Dlatego też, świetnie wpisuje się w konwencję zabiegów tzw. „lunchowych”. Urządzenie wyposażone jest w system reduktorów, dzięki czemu naświetlana jest tylko i wyłącznie miejsce zmienione chorobowo. Dzięki czemu skóra zdrowa nie podlega niepotrzebnej ekspozycji promieniami 308 nm.

Terapia jest bezbolesna i bezinwazyjna. Jej łączny czas trwania to maksimum 3 miesiące z uwzględnieniem systematyczności wykonywania zabiegów co 2-3 dni.

Pierwsze efekty kuracji mogą być widoczne już nawet po 3-4 sesjach. Dodatkowo zabieg z wykorzystaniem lasera excimerowego możemy łączyć z przyjmowanym przez klientów terapii glikokortykosteroidami, immunosupresją czy lekami biologicznymi. Do ogólnych przeciwskazań w stosowaniu terapii excimerowej możemy zaliczyć ciąże, nowotwory oraz kuracje retinoidami.

Pierwsza bezpłatna wizyta

Podczas pierwszej wizyty rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z terapią laserem excimerowym, wykonywamy też test MED, polegający na ustaleniu optymalnej startowej dawki naświetlającej. Wykonywanych jest 5 naświetleń na przedramieniu w postaci jednocentymetrowych okręgów. Po kilku godzinach okręgi będą lekko zaczerwieenione. Po 24 godzinach należy wykonać zdjęcie i podesłać do analizy. Na jego podstawie ustala się pierwszą optymalną dawkę naświetlania lasereem excimerowym.

Pierwszą bezpłatną wizytę można zarezerwować klikając w poniższy link, bądź pod numerem telefonu: 690 640 460.

Jeśli jesteś zainteresowany rezerwacją telefoniczną wizyty w naszej placówce, zadzwoń: +48 690 640 460. |. ul. Kolejowa 45A, Warszawa. | info@trychologia.edu.pl

KONIECZNIE OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE, ABY NIE PRZEGAPIĆ NAJNOWSZYCH PORAD:

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa
Błąd: nieprawidłowy identyfikator kanału.