Trichoskopia - Badanie włosa - Warszawa - Instytut Trychologii®

Rezerwacja wizyty

690 640 460

Godzinny otwarcia

PN-PT 09:00-21:00
SOB 09:00-17:00

Manager

785 924 406

Dojazd

Ul. Kolejowa 45A, lok. U19, Warszawa, Dzielnica Wola, Teren 19 Dzielnicy, obok Ronda Daszyńskiego

Badanie włosów i konsultacja trychologiczna

WYWIAD

Pierwszym etapem jest konsultacja trychologiczna podczas której odbywa się szczegółowy wywiad. Wywiad ma na celu ustalenie przyczyny wystąpienia problemu oraz rozpoznanie schorzenia. W trakcie rozmowy klient szczegółowo odpowiada na pytania dotyczące jego stylu życia, przebytych lub obecnych chorób, stosowanych kuracji i zażywanych leków. Informacje te są niezbędne do ustalenia przyczyny i poprawnej diagnostyki.

TRICHOSKOPIA

W kolejnym etapie przeprowadzone jest badanie tichoskopowe skóry głowy oraz struktury włosa, w celu stwierdzenia zaburzeń strukturalnych w obrębie łodygi. Zwraca się też uwagę na obecność czopów mieszkowych, pierścieni wokół mieszków oraz flory bakteryjno-grzybiczej. Następnie pobiera się kilka włosów (5-10) z różnych miejsc głowy, w celu wykluczenia anomalii korzeni włosów według trichodiagramu.

WAŻNE – Trichoskopia odbywa się przy użyciu powiększenia x200, x500, x1000.

Jako nieliczni w Polsce jesteśmy w stanie wykonać trichoskopię, przy powiększeniu x500 oraz x1000. Jest to o tyle ważne, gdyż wiele anomalii można wykryć dopiero pod powiększeniem x500 oraz x1000.

W kolejnym etapie wykonywany jest trichodiagram analityczny z klasyfikacją faz, badanie pozwalające na określenie stosunku procentowego włosów w fazie anagenu, katagenu i telogenu. W zależności od przypadku wykonywana jest trichometria, badanie mykologiczne, analiza keratynizacji łojotokowej oraz analiza naczyń krwionośnych skóry głowy. Przy zastosowaniu wyspecjalizowanego urządzenia trycholog określa stopień ukrwienia skóry głowy.

BADANIA LABORATORYJNE

W większości przypadków klient kierowany jest na dalsze badania laboratoryjne. Trycholog informuje, które badania mogą być refundowane przez NFZ.

 

Jeśli klient wykonywał już badania laboratoryjne do roku wstecz od daty konsultacji, zobowiązany jest do zabrania ich na pierwszą konsultację.