Infuzja tlenowa skóry głowy

Infuzja tlenowa skóry głowy

Procedura infuzji tlenowej skory głowy w trychologii jest oparta na działaniu cząsteczki O2. Skoncentrowany hiperbaryczny tlen charakteryzuje się całym wachlarzem pozytywnych działań i efektów. Kolokwialnie mówiąc – tlen jest życiodajnym pierwiastkiem. Zdecydowanie nie ulega wątpliwości, że każda komórka naszego ciała potrzebuje do życia tlenu. Do wyjątku nie należy skóra głowy i cebulki włosowe. Ich procesy życiowe również potrzebują tlenu.
Terapeutyczne zabiegi tlenowe polecane są w szczególności osobom, które borykają się z wypadaniem włosów, ich osłabieniem, problemami łojotokowymi lub różnego rodzaju schorzeniami z podłożem nadmiernej keratynizacji.

Zabieg mezoterapii tlenowej (infuzji) polega na równoczesnym wtłaczaniu w skórę głowy wysoko sprężonego tlenu cząsteczkowego oraz składników aktywnych, które to są niejako przemycane w głąb skóry głowy, dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia. Zabieg wykonywany jest przy pomocy dedykowanego urządzenia. Urządzenie wyposażone jest w dwie dysze. Dzięki temu możemy wykonać dwa rodzaje zabiegu trychologicznego.

Skoncentrowany tlen

Pierwszy rodzaj dyszy zwany aerografem (końcówka do aplikacji produktu) oddaje finalnie przefiltrowany i skoncentrowany 96-procentowy tlen wraz z czynnikami aktywnymi, dobranymi przez trychologa do indywidualnego problemu skóry głowy. Tym rodzajem dyszy możemy wykonać zabiegi dotleniające i wzmacniające naczynka krwionośne oraz regulujące pracę gruczołów łojowych. Wykorzystujemy tu ciśnienie 1-2 bary. Natomiast druga dysza, oprócz stężonych cząsteczek O2 oddaje również fizjologicznie obojętny roztwór NaCl w celu abrazji rogowych warstw naskórka.

Ten rodzaj redukcji keratynizacji naskórkowej nazywamy oksybrazją. W zabiegu tym powinniśmy użyć ciśnienia maksymalnie o wartości 3 bary. Taka wartość zapewni nam skuteczne i bezinwazyjne usuwanie zrogowaciałych zmian naskórkowych występujących w różnych dermatozach skóry głowy. Strumień cząsteczek O2 zawieszony jest między mikrokropelakami roztworu soli fizjologicznej i wyrzucany z prędkością 8 l/min. Aerograf przesuwamy w odległości 0,5 do 1 cm od skóry głowy. Pracę na danej partii skóry głowy można powtórzyć w przypadku zalegających zmian.

Abrazja tlenowa

Zabiegi abrazji tlenowej mają na celu usunięcie zalegających złogów keratolitycznych oraz zrogowaciałych warstw naskórka. Ponadto duża kondensacja tlenu dawkowana na skórę głowy ma zbawienny wpływ na zmniejszenie reaktywności pracy gruczołów łojowych oraz redukcji kolonii bakterii beztlenowych Propionibacterium Acnes (występują przy nadreaktywności gruczołów łojowych i mogą prowadzić do zapalenia mieszków włosowych). Dodatkowo należy też zwrócić uwagę, iż dzięki oksybrazji wzrasta aktywność komórek obojętnochłonnych. Efekt? Wspomagamy mechanizm odpornościowy i przyspieszamy procesy gojenia przeczosów oraz stanów zapalnych (obecnych np. przy ŁZS). Ponadto skóra głowy po zabiegu ma tendencję do zwiększonej absorbcji czynników aktywnych z preparatów trychologicznych (np. z ampułek, toników, lotionów). Dodatkowo aplikacja tlenu przyspiesza metabolizm komórkowy i krążenie krwi w kapilarkach włosowych oplatających mieszek. Efektem tego finalnie jest przyspieszony porost włosów i zmniejszenie procesu wypadania włosów.

Włączenie zabiegu infuzji tlenowej do terapii trychologicznej, polecane jest osobom cierpiącym na wypadanie włosów z przyczyny chronicznego stresu. Takie osoby mają osłabione mikrokrążenie krwi w skórze głowy, tym samym spowolniony transport tlenu w naczynkach krwionośnych. Zabieg powinien zniwelować tą przypadłość.

Rezultaty

Bardzo dobre rezultaty uzyskamy wykonując zabieg osobom, które prowadzą niezdrowy tryb życia ( np. prowadzą niską aktywność fizyczną). Transport tlenu do komórek odbywa się wolniej, krew nie jest wysoko wysycona cząsteczkami O2. Do mieszka włosowego dociera niewielka ilość tlenu więc jego rozwój jest spowolniony (w wielu wypadkach całkowicie zatrzymany).

Atutem infuzji tlenowej skory głowy jest bezinwazyjna procedura zabiegowa, brak przerwania ciągłości naskórka, brak powikłań i skutków ubocznych. Zabiegi nie wymagają rekonwalescencji i mogą być wykonywane przez cały rok (nie są zależne od wysokich/niskich temperatur oraz fotoprotekcji UV). Sprawdź nasze protokoły zabiegowe z wykorzystaniem infuzji tlenowej.[/vc_column_text][boc_spacing height=”35px”][/vc_column][/vc_row]

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa
Błąd: nieprawidłowy identyfikator kanału.

Jeśli jesteś zainteresowany rezerwacją telefoniczną wizyty w naszej placówce, zadzwoń: +48 690 640 460. |. ul. Kolejowa 45A, Warszawa. | info@trychologia.edu.pl