Włosy są papierkiem lakmusowym naszego organizmu

Rezerwacja wizyty

690 640 460

Godzinny otwarcia

PN-PT 09:00-21:00
SOB 09:00-17:00

Manager

785 924 406

Dojazd

Ul. Kolejowa 45A, lok. U19, Warszawa, Dzielnica Wola, Teren 19 Dzielnicy, obok Ronda Daszyńskiego

Włosy są papierkiem lakmusowym naszego organizmu, jak brzmi popularne powiedzenie. Oznacza to, że w większości przypadków geneza problemu z włosami i skórą głowy zaczyna się wewnątrz organizmu. Kolokwialnie mówiąc, wielokrotnie problemu z włosami należy szukać nie na głowie ale w zachwianiu homeostazy organizmu.

Przyczyną problemu może być nierównowaga hormonalna, niedobory mikro- i makroelementów bądź problemy z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych (np. tarczyca). Stąd też aby postawić dokładną diagnozę, należy spojrzeć szerzej na organizm i sprawdzić jego poprawne funkcjonowanie. Dlatego też, kładziemy ogromny nacisk na przeprowadzenie badań laboratoryjnych. Warto pamiętać, że dokładna diagnoza przyspieszy nam walkę z problemem trychologicznym. Jednakże aby ją postawić, należy mieć ku temu dobre fundamenty – badania laboratoryjne.

Na pierwszej konsultacji, po dokładnym wywiadzie i badaniach trichoskopowych, trycholog zleca wykonanie badań laboratoryjnych. Nie istnieje podstawowy zestaw badań do wykonania, gdyż zlecenie wszystkich badań naraziłoby klienta trychologicznego na bardzo wysoki wydatek. Dlatego też, po pierwszej konsultacji zlecane są tylko niezbędne badania do wykonania.