10 najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów



Jednym z Twoich noworocznych postanowień jest właściwe zadbanie o włosy i skórę głowy? Sprawdź dziesięć najczęściej popełnianych błędów i wynieś swoją pielęgnację na wyższy poziom. Efekt? Zdrowie i lśniące włosy oraz dobra kondycja skalpu.

1. Suszenie gorącym powietrzem

Przyznaj się, jak często zdarza ci się suszyć włosy na najwyższej temperaturze i mocy? Bo się spieszysz, bo jest zimno itp. Zarówno skóra głowy, jaki i włosy nie lubią
temperaturowych ekstremów. W rezultacie kosmyki stają się suche, łamliwe i szorstkie, a skóra skalpu może być przesuszona, swędząca i tkliwa. Rozwiązanie? Postaw na chłodne powietrze i średnią moc nawiewu.

2. Chodzenie spać z mokrymi włosami

Nie, nie i jeszcze raz nie. Zawsze susz włosy przed spaniem. Wilgotne i ciepłe środowisko to warunki idealne dla rozwoju bakterii i grzybów, a dodatkowo mokre włosy są wrażliwe na pocieranie (o poduszkę).

3. Zbyt częste lub zbyt rzadkie mycie włosów

Co za dużo, to niezdrowo, ale co za mało też! Nie musisz myć włosów codziennie, jeśli tego nie wymagają, ale pamiętaj, że jeśli nakładasz na nie środki do stylizacji, lepiej to robić. Zbyt częste mycie włosów przy suchym, wrażliwym skalpie może z kolei podrażnić i dodatkowo przesuszyć skórę. Klucz do sukcesu? Balans i odpowiedź na potrzeby włosów i skalpu.

4. Pomijanie pielęgnacji skalpu

Zdrowa skóra głowy to zdrowe włosy, jednak sporo osób wciąż o tym zapomina i np. dobiera szampon do typu włosów a nie skalpu, zapomina o peelingu itp. Jeśli chcesz mieć gęste, lśniące włosy, zadbaj o skalp. A najlepiej poradź się trychologa, wykonaj diagnostykę i zadbaj o skalp…z głową!

5. Źle dobrane kosmetyki

Gruboziarnisty peeling do delikatnej skóry głowy, szampon z silnymi detergentami czy ciężka odżywka nakładana na włosy od skalpu po same końce – to częste błędy.
Kosmetyki nieumiejętnie dobrane do rodzaju włosów i skory głowy mogą je osłabić. Z minimalizmem też można przesadzić – unikanie odżywki do plączących się włosów czy brak termoochrony to także pielęgnacyjne wpadki. Kosmetyki dobieraj starannie, a jak nie wiesz, co wybrać – odwiedź specjalistę.

6. Nadmierne rozjaśnianie i farbowanie włosów

Częste rozjaśnianie włosów i zmiana ich koloru może negatywnie wpłynąć na kondycję kosmyków i podrażnić skalp. Pamiętaj, że przy farbowaniu zawsze warto zabezpieczyć skórę, co pomoże uniknąć jej uwrażliwienia. A jeśli kolorystyczne rewolucje to Twój must-have, zadbaj o głębokie odżywienie i wzmocnienie włosów – także od środka.

7. Brak ochrony przed UV

Stosowanie filtrów SPF na twarz i ciało jest już bardzo powszechne, jednak wciąż zapominamy o chronie skalpu i włosów. Zbyt duża ekspozycja na słońcem to poparzenie skory, osłabienie jej i włosów. Wypróbuj spray z wysokim SPF do włosów i skory głowy i spraw sobie modny kapelusz.

8. Zbyt częste upinanie włosów

Wysoko upięte, ściągnięte silnie kucyki, koki i warkocze to recepta na osłabienie włosów i tkliwość skóry głowy. Postaraj się nie nosić takich fryzur zbyt często i przez długie godziny. Dla Twojej głowy najlepsze będą luźne upięcia.

9. Nieodpowiednie czesanie

Rozczesywanie gęstym grzebieniem mokrych włosów, szarpanie ich szczotką – to nie są dobre pomysły. Lekko osuszone włosy rozczesuj grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, a wieczorem szczotkuj włosy odpowiednio dobraną szczotką. Możesz też wykonać sobie przy okazji relaksujący masaż głowy.

10. Brak termoochrony przy stylizacji

Stylizuj włosy na gorąco możliwie rzadko. Prostowanie, kręcenie, robienie fal za pomocą lokówek i prostownic wysusza i uszkadza włosy. Jeśli już wykonujesz takie zabieg na specjalną okazję, zadbaj o odpowiednią fotoochronę włosów. Na rynku znajdziesz kosmetyki w wygodnej formie spray’u czy kremu chroniącego przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury.

Jeśli jesteś zainteresowany rezerwacją telefoniczną wizyty w naszej placówce, zadzwoń: +48 690 640 460. |. ul. Kolejowa 45A, Warszawa. | info@trychologia.edu.pl

KONIECZNIE OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE, ABY NIE PRZEGAPIĆ NAJNOWSZYCH PORAD:

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa
Błąd: nieprawidłowy identyfikator kanału.