Laser excimerowy exciplex w bielactwieCzy zastanawialiście się kiedykolwiek, jaki odsetek populacji zmaga się z chorobami przewlekłymi? Należą do nich między innymi choroby autoimmunologiczne, które stają się z roku na rok coraz bardziej powszechne. Szacuje się, że dotkniętych jest nimi ok. 4% populacji. W klinikach medycyny estetycznej wszechobecny jest problem występowania takich schorzeń jak: bielactwo, łuszczyca i łysienie plackowate. Dowiedz się, jak w walce z tymi problemami może pomóc laser excimerowy exciplex!

W kuracjach terapeutycznych najczęściej stosuje się wachlarz silnych środków farmakologicznych i produktów pielęgnacyjnych. Czy w dobie dzisiejszej technologii dostępne są jakieś inne, skuteczne rozwiązania w redukcji defektów towarzyszących schorzeniom autoimmunologicznym?

Terapia laserem excimerowy exciplex

Choroby autoimmunologiczne oddziałują negatywnie nie tylko na organizm, atakując narządy, tkanki, ale również wpływają niekorzystnie na psychikę oraz postrzeganie wyglądu zewnętrznego. Częstym skutkiem ubocznym zachorowalności na choroby przewlekłe jest utrata włosów, brwi, rzęs czy nieestetyczne zmiany pokrywające obszary ciała klienta (np.: zmiany bielacze czy łuska towarzysząca łuszczycy).

Jedną z najbardziej nowoczesnych metod terapeutycznych w niwelowaniu niekorzystnych defektów estetycznych w jednostkach zapalnych jest technologia excimerowa Exciplex. Exciplex to francuska monochromatyczna terapia laserem excimerowym, tj. światłem o długości fali 308 n.m. stosowana punktowo na skórę owłosioną oraz zmiany zapalne na całym ciele. System excimerowy prowadzi do indukcji apoptozy limfotytów T w przypadku takich schorzeń jak: bielactwo, łuszczyca czy łysienie plackowate.

Tak jak wspomniałam powyżej, wskaźnik zachorowalności na choroby przewlekłe wzrasta. Przykładem mogą być osoby zmagające się ze zmianami bielaczymi. Warto wspomnieć, że problem bielactwa dotyczy już 2,5% populacji.

Terapia niwelująca zmiany bielacze będzie miała na celu zredukowanie stanu zapalnego, co skutkuje przywróceniem procesu melanogenezy. Czas uzyskania zadowalającej repigmentacja uwarunkowany jest indywidualnymi predyspozycjami osobniczymi. Najczęściej należy wykonać od 10 do 30 sesji.

Ponadto należy podkreślić, iż laser excimerowy Exiplex jest urządzeniem medycznym z certyfikatem CE klasy IIb, który posiada ponadto szereg innych certyfikacji (m.in.:  US FDA, Australian FDA, Saudi FDA, Chinese FDA, Brasil ENVISA, Columbia FDA TGA, PMDA).

Skuteczność terapii laserem excimerowym

Skuteczność terapii laserem excimerowym w terapii bielactwa, łuszczycy, łysienia plackowatego została potwierdzona w prawie 200. badaniach klinicznych i publikacjach naukowych.

Jak wynika z przeprowadzonych badań w przypadku łuszczycy aż 85% pacjentów pozostało w remisji choroby po zastosowaniu lasera excimerowego. W przypadku łysienia plackowatego skuteczność terapii uplasowała się na poziomie 72%.

Natomiast analizując efektywność terapii w repigmentacji zmian bielaczych, należy podkreślić, iż skuteczność wyniosła aż 98%.

Podkreślić należy – urządzenie, jakim jest laser excimerowy, nie eliminuje choroby autoimmunologicznej z organizmu, gdyż jest to niemożliwe. Działa wyłącznie na defekt estetyczny znajdujący się na skórze (plamy bielacze, łuski łuszczycowe, ogniska łysienia plackowatego).

Ponadto nieustannie prowadzone są badania na szerokiej grupie badawczej osób zmagających się ze schorzeniami autoimmunologicznymi. Z corocznego raportu wynika, że w przypadku osób, u których ekspozycja spowodowała destrukcję limfocytów T, nie pojawiły się nowe zmiany zapalne w miejscu naświetlania.  Exiplex jako jedyny producent gwarantuje dokładną długość fali 308 n.m. dzięki zastosowaniu Hyper Eximer Booster System oraz wysokiej jakości podzespołów technologii francuskiej. Moc urządzenia wynosi 100 mW/cm2 i jest to najmocniejsza moc wśród laserów excimerowych obecnych na rynku światowym.

Rys. Zdjęcie wykonane w trakcie terapii laserem excimerowym exciplex podczas niwelowania zmian bielaczy na dłoni

Terapia laserem excimerowy exciplex – przebieg

Czas trwania zabiegu wynosi od 5 do 15 minut i co istotne, nie wymagany jest okres rekonwalescencji po wykonanym zabiegu. Dlatego też, świetnie wpisuje się w konwencję zabiegów tzw. „lunchowych”. Urządzenie wyposażone jest w system reduktorów, dzięki czemu naświetlana jest tylko i wyłącznie miejsce zmienione chorobowo. Dzięki czemu skóra zdrowa nie podlega niepotrzebnej ekspozycji promieniami 308 nm.

Terapia jest bezbolesna i bezinwazyjna. Jej łączny czas trwania to maksimum 3 miesiące z uwzględnieniem systematyczności wykonywania zabiegów co 2-3 dni.

Pierwsze efekty kuracji mogą być widoczne już nawet po 3-4 sesjach. Dodatkowo zabieg z wykorzystaniem lasera excimerowego możemy łączyć z przyjmowanym przez klientów terapii glikokortykosteroidami, immunosupresją czy lekami biologicznymi. Do ogólnych przeciwskazań w stosowaniu terapii excimerowej możemy zaliczyć ciąże, nowotwory oraz kuracje retinoidami.

Pierwsza bezpłatna wizyta

Podczas pierwszej wizyty rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z terapią laserem excimerowym, wykonywamy też test MED, polegający na ustaleniu optymalnej startowej dawki naświetlającej. Wykonywanych jest 5 naświetleń na przedramieniu w postaci jednocentymetrowych okręgów. Po kilku godzinach okręgi będą lekko zaczerwieenione. Po 24 godzinach należy wykonać zdjęcie i podesłać do analizy. Na jego podstawie ustala się pierwszą optymalną dawkę naświetlania lasereem excimerowym.

Pierwszą bezpłatną wizytę można zarezerwować klikając w poniższy link, bądź pod numerem telefonu: 690 640 460.

Anna Mackojć

Anna Mackojć

Jeśli jesteś zainteresowany rezerwacją telefoniczną wizyty w naszej placówce, zadzwoń: +48 690 640 460. |. ul. Kolejowa 45A, Warszawa. | info@trychologia.edu.pl

KONIECZNIE OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE, ABY NIE PRZEGAPIĆ NAJNOWSZYCH PORAD:

Dlaczego olejek z baobabu BAO-MED jest aż tak ceniony? 😍🌿

Olej z baobabu bao-med to prawdziwa skarbnica cennych substancji. Przede wszystkim zimnotłoczony olejek z baobabu zawiera szereg kwasów tłuszczowych, które działają odżywczo, łagodząco, przeciwzapalnie i regenerująco.
Olej z baobabu może być stosowany na włosy – zwłaszcza te zniszczone, przesuszone, matowe i z rozdwojonymi końcówkami. Olejek działa odżywczo, a zarazem ochronnie. 🥰
👌🏻Doskonale nadaje się do zabiegów olejowania włosów, a także do codziennej pielęgnacji włosów. olejek można stosować jako serum wygładzające końcówki włosów, a także maskę odżywczą.
👉🏻Olej z baobabu może być także aplikowany na skórę głowy – spodziewany efekt takiej pielęgnacji to złagodzenie podrażnień i przesuszenia, nawilżenie i odżywienie skóry oraz ograniczenie jej łuszczenia. Szczególnie polecany w przypadku łuszczycy skóry głowy, łupieżu suchego i atopowego zapalenia skóry.

#trychologia #trychologiakosmetyczna #trychologwarszawa #instytuttrychologii #zdrowewlosy #promieniowanieuv #włosylatem #letnieporady #nadpotliwośćskórygłowy
...

Ostatnio mogliście zaobserwować, jak wygląda zabieg infuzji tlenowej na skórę głowy. ☺️
👉🏻Dziś przedstawiamy Wam ampułki, które wykorzystujemy m.in. do zabiegów infuzji tlenowej.
Ampułki VITALIS dedykowane są do intensywnego hamowania wypadania włosów. 👌🏻Polecamy na: łysienie androgenowe, anangenowe, telogenowe lub polekowe.
Kompleks MPC™ zawarty w ampułkach Vitalis jest opatentowaną formułą łączącą peptydy i cytokiny.

Serdecznie zapraszamy na zabiegi trychologiczne z wykorzystaniem ampułek VITALIS.🥰

#trychologia #trychologiakosmetyczna #trychologwarszawa #instytuttrychologii #zdrowewlosy #promieniowanieuv #włosylatem #letnieporady #nadpotliwośćskórygłowy
...

Wakacyjne kąpiele w słonej wodzie w morzu i chlorowanej w basenie mogą nie tylko osłabiać, ale nawet niszczyć włosy.
Jeśli nie będziemy ich chronić podczas urlopu, przywrócenie ich do kondycji może potrwać długo.
❓Dlaczego kąpiele w słonej i chlorowanej wodzie szkodzą włosom i jak je skutecznie chronić, wyjaśnia trycholog i biotechnolog Anna Mackojć z Instytutu Trychologii…

Do dalszej części artykułu zapraszamy na stronę: www.zdrowie.radiozet.pl

Dodatkowo przez całe wakacje w @radio_zet możecie usłyszeć porady @trycholog_anna_mackojc na temat pielęgnacji włosów 😍☺️

#trychologia #trychologiakosmetyczna #trychologwarszawa #instytuttrychologii #zdrowewlosy #promieniowanieuv #włosylatem #letnieporady #filtryuv #filtryuvnalato
...

Witajcie w ostatnim miesiącu wakacji! ☀️
Letnie miesiące mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze włosy. Przyczyniają się do tego m.in. wysokie temperatury 🥵powietrza, a także intensywne promieniowanie UV.☀️

➡️Dlatego serdecznie zapraszamy Was na konsultacje i zabiegi trychologiczne w naszym Instytucie Trychologii.

Rekomendujemy zabieg infuzji tlenowej, który przynosi doskonałe efekty w terapii schorzeń owłosionej skóry głowy, takich jak: łojotok, AZS, ŁZS, łuszczyca, łupież, ale również świetnie sprawdzi sie w przypadku wypadania włosów.
Zabieg polega na wtłaczaniu skoncentrowanych składników aktywnych w postaci serum, za pomocą tlenu, który dociera do głębokich warstw skóry głowy. Ampułki dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta.

🤔Jesteście ciekawi jak wygląda zabieg trychologiczny z infuzją tlenową? Zapraszamy do oglądania!🥰🎬

#trychologia #trychologiakosmetyczna #trychologwarszawa #instytuttrychologii #zdrowewlosy #promieniowanieuv #włosylatem #letnieporady #filtryuv #filtryuvnalato #infuzjatlenowa
...

Uwaga❗️Caution❗️Precaución❗️

🇵🇱
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się, czy prowadzimy konsultacje w innych językach niż polski, ten post jest dla Ciebie!🌟

✔️Oficjalnie informujemy, że mówimy również po angielsku oraz hiszpańsku👩‍⚕️📚

Nie zwlekaj, umów się na konsultacje! Na pewno się dogadamy🤍

🇬🇧
If you have ever wondered, whether we provide consultations in languages ​​other than Polish, this post is for you!🌟

✔️ We officially inform you, that we also speak English and Spanish👩‍⚕️📚

Do not hesitate, make an appointment! We will get along for sure🤍

#trychologia #trychologiakosmetyczna #trycholog #instytuttrychologii #zdrowewlosy #trychologist #trychologisthair #trychologistpoland #healthyhair #careaboutyou #careaboutyourhair
...

Witajcie w naszym instytucie!👩‍⚕️💙
Instytut Trychologii, to miejsce, w którym każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb, oraz problemów.

Przy pomocy całego zespołu specjalistów, którzy po prostu, uwielbiają, to co robią💇🏻‍♀️📚

Zobaczcie sami!

#trychologia #trychologwarszawa #trycholog #zdrowewlosy #zdrowystylzycia #dbamyowlosy #instytuttrychologii #trichopartner #moleculartrichology
...

Wedle ostatniej ankiety na cześć z Was, egzemplarze najnowszego miesięcznika Art of Beauty✨, którego jesteśmy patronem, jeszcze czekają w Empikach i kioskach.

Aby nieco Was zachęcić, przybliżymy co znajduje się w środku👀⬅️
A przeczytacie artykuły o:

✔️ Włosy kontra szkodliwe czynniki zewnętrzne.
✔️ 10 sposobów na łojotok skóry głowy.
✔️ Polekowe wypadanie włosów.
✔️ Włosy mówią dużo o sposobie odżywiania.

I wiele wiele innych! Ale o tym już musicie przekonać się sami🤓

A w roli eksperta, o szkoleniach trychologicznych, Trichoskopii i branży trenera trychologicznego, wypowiedziała się nasza Martyna Pobuta🤍👩‍⚕️ Trycholog, Psycholog oraz specjalistka od wypadania włosów na tle psychicznym.

➡️I tu spieszymy z informacją! Jeszcze prowadzimy zapisy na konsultacje do Martyny.
Ale nie zwlekajcie❗️wolne terminy szybko się kończą🙄🌟

#artofbeauty #empik #trychologia #trycholog #trychologwarszawa #zdrowewłosy #zdroweodżywianie #wypadaniewlosow #szkoleniatrychologiczne
...

Poznaj nasz laser excimerowy Exciplex!

#laser #laseroterapia #terapia #łuszczyca #azs #łysienieplackowate #bielactwo #owlosachwiemywszystko #włosy
...

Podstawowa wiedza na temat włosów, zrozumienie procesu ich wzrostu, dbałość o ich prawidłową pielęgnację oraz szybka reakcja na niepokojące sygnały są niezwykle ważne. Dlatego przygotowaliśmy dla Was bezpłatny e-book "Zdrowe włosy od podstaw. Praktyczny poradnik."

Z naszego e-booka dowiesz się między innymi:

🔹 Od jakich czynników zależy kondycja włosów?
🔹 Z czego składa się włos i jaki jest jego cykl życia?
🔹 W czym może pomóc Ci trycholog?
🔹 Co o stanie naszego zdrowia mogą powiedzieć włosy?
🔹 Dlaczego wypadają nam włosy i co robić, gdy tracimy ich za dużo?
🔹 Jak czytać etykiety preparatów do włosów?
🔹 Jakie leki zwiększają ryzyko wypadania włosów?

Link do pobrania w bio!
...

Czy pamiętasz o prawidłowej ochronie włosów w słoneczne, letnie dni? 

My pamiętamy i zachęcamy w tym okresie do szczególnej pielęgnacji. Na pewno niezawodna w tym zakresie będzie odżywka do włosów bez spłukiwania Defend, amerykańskiej firmy Mediceuticals. 

Chroni skórę głowy i włosy przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak wiatr, słońce, słona woda. Świetnie się sprawdzi jako zabezpieczenie skóry głowy i włosów przed promieniowaniem UV ☀️

To nie wszystkie jej zalety!

Wygładza włosy, dodaje im blasku, ułatwia ich rozczesywanie i zabezpiecza w trakcie stylizacji termicznych. 

#ochronawłosów #włosy #promieniowanieuv #lato #slonecznedni #wakacje #trychologia #trycholog
...

Poznaj suplement diety Alpha! ✨

#zdrowewlosy #włosy #dlawłosów #trycholog #trychologia #instytuttrychogii
...

Jakie pytania mogę zostać Ci zadane przez trychologa podczas konsultacji trychologicznej? Poznaj odpowiedź 🔥

#trycholog #trychologia #warszawa #konsultacjatrychologiczna #instytuttrychogii #włosy #wywiad #dlawłosów #owlosachwiemywszystko
...

Już niedługo Dzień Matki.

To idealny czas, by podarować swojej mamie wyjątkowy prezent, np. bon podarunkowy na luksusowy zabieg Innovatis Luxury Care z wykorzystaniem pudru z czarnej perły, diamentów i ekstraktu z zielonego kawioru, który głęboko nawilża i regeneruje włosy.

Zabieg ten wykonywany jest podczas wizyty w naszym Instytucie Trychologii, jest wieloetapowy i trwa około 60 minut.

Już po pierwszym zabiegu włosy są wyraźnie wygładzone i nawilżone ❤️

#włosy #instytuttrychologii #pielęgnacja #dzieńmatki #owłosachwiemywszystko #warszawa #prezent
...

Ferrytyna to główne białko magazynujące żelazo, jest niezbędna do homeostazy żelaza i bierze udział w wielu procesach fizjologicznych i patologicznych. W przypadkach niedoboru i przeładowania żelaza ferrytyna w surowicy odgrywa kluczową rolę zarówno w rozpoznaniu, jak i kuracji. To ferrytyna jest najlepszym wskaźnikiem określającym poziom żelaza w tkankach, a nie tylko w krwiobiegu.

Ferrytyna jest w większości przechowywana w wątrobie, ale również w mniejszej ilości w mieszkach włosowych. Gdy naszemu organizmowi brakuje żelaza np. do wytworzenia czerwonych krwinek, pobiera ferrytynę z miejsc o mniejszym znaczeniu dla zdrowia np. z włosów.

Ferrytyna odgrywa kluczową rolę we wzroście włosa oraz odpowiada za jakość włosów. Wpływa na podziały komórkowe w mieszku włosowym i kondycję łodygi.

W Instytucie Trychologii wiemy, że przypadku wypadania włosów przy niskiej ferrytynie trzeba działać szybko. Dlatego opracowaliśmy innowacyjny suplement diety Gamma - nowość na rynku trychologicznym!

To już nasz drugi suplement diety, który powstał zgodnie z filozofią Premium Clean Label - zawiera tylko najwyższej jakości ekstrakty, które pochodzą od renomowanych dostawców posiadających odpowiednie badania.

#sumplementdiety #ferrytyna #żelazo #suplementacja #kondycjawłosów #skóragłowy #wypadaniewłosów #łodygawłosów #trychologia #trycholog #warszawa #instytuttrychogii #owlosachwiemywszystko
...