Najdokładniejsza Analiza Pierwiastkowa Włosa - Warszawa - Instytut Trychologii®

Rezerwacja wizyty

690 640 460

Godzinny otwarcia

PN-PT 09:00-21:00
SOB 09:00-17:00

Manager

785 924 406

Dojazd

Ul. Kolejowa 45A, lok. U19, Warszawa, Dzielnica Wola, Teren 19 Dzielnicy, obok Ronda Daszyńskiego

Czy warto wykonać analizę pierwiastkową włosa?

Jeszcze kilkanaście lat temu ta metoda diagnostyczna (analiza pierwiastkowa włosa) nie była w naszym kraju znana. Współcześnie jednak analiza pierwiastkowa włosa zyskuje coraz większą popularność, coraz więcej gabinetów trychologicznych ma ją w swojej ofercie. Dzięki owemu badaniu mamy bowiem możliwość kompleksowej i dokładnej oceny stanu organizmu (choćby stanu przemiany mineralnej czy też obecności metali ciężkich).

Zalety

Nie sposób nie docenić różnorakich zalet takiego rozwiązania. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) w jednym ze swych protokołów to właśnie analizę pierwiastkową włosa oceniła jako badanie wiarygodne i miarodajne. Warto podkreślić, iż jest to metoda niezwykle wygodna, nie wiąże się z bólem czy niedogodnościami, pobranie próbki do badania trwa zaledwie chwilę.

Kiedyś, by ocenić stan organizmu, wykonywano jedynie badania krwi. Nie jest to jednak idealny sposób. Warto bowiem wiedzieć, iż pierwiastki zawarte w surowicy mają nawet pięćdziesiąt razy mniejsze stężenie niż te, które pojawiają się w ludzkich włosach. Poza tym ich obecność we krwi zależna jest od wielu czynników – wpływ ma nawet pora dnia, w jakiej badanie jest wykonywane. W przypadku analizy włosa wartość ta nie zmienia się, poza tym pozwala ona ocenić ilość biopierwiastków w organizmie na przełomie nawet dziewięćdziesięciu dni.

Podkreśla się, iż wpływ biopierwiastków na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu jest istotniejszy nawet od działania witamin. Nieprawidłowa ich ilość skutkuje bowiem dość poważnymi konsekwencjami.

Badanie

Wykonanie badania włosa jest szczególnie polecane osobom mającym problemy z odpornością organizmu. Stan biopierwiastków sprawdza się także u pacjentek w ciąży lub takich, które ją w najbliższym czasie planują. Badanie idealne również w przypadku osób borykających się z otyłością, zaburzeniami gastrologicznymi, hormonalnymi, neurologicznymi czy alergią.

Warto wspomnieć, iż na stan pierwiastków śladowych znajdujących się w ludzkim ciele wpływ ma szereg czynników. Jednym z najbardziej powszechnych jest stres, blokujący prawidłowe ich przyswajanie. Ilość metali ciężkich w organizmie podwyższony może zaś czasie przyjmowania niektórych leków. Ogromne znaczenie ma także dieta, bowiem częste zmiany w sposobie odżywiania, spożywanie przetworzonej żywności, zbyt duża ilość alkoholu oraz innych używek i  złe nawyki żywieniowe sprawiają, iż ilość cennych biopierwiastków ulega znacznemu zmniejszeniu, zaś metali ciężkich pojawia się w ciele coraz więcej. Tego typu zaburzenia niekiedy bywają dziedziczne. Wpływ zanieczyszczenia powietrza także jest w tym przypadku niebagatelny. Nie zapominajmy o tym, jak olbrzymi wpływ na nasz organizm maja nieprawidłowe proporcje pierwiastków śladowych i metali ciężkich. Niedoborów wapnia, żelaza oraz magnezu sprawia, iż pobierany w nadmiernych ilościach jest szkodliwy ołów. Zbyt duża ilość wapnia sprzyja zaś otyłości.

Próbka włosów

Analiza pierwiastkowa włosów to, jak już wspomniano, badanie niewiążące się z żadnymi uciążliwościami czy bólem dla pacjenta. Przygotowanie do niego polega jedynie na pobraniu próbki włosów (w takiej ilości, jaka jest w stanie zmieścić się na łyżce stołowej). Próbkę pobierzemy w Instytucie Trychologii w Warszawie. Dalej przesyłamy ją do laboratorium, z którego następnie otrzymujemy niezwykle wyczerpujący, obszerny wynik ze szczegółowym omówieniem. Kiedy włosy są farbowane, poczekajmy na centymetrowy odrost – wówczas będzie można już wykonać analizę pierwiastkową.

Nie sposób przecenić faktu, iż pacjent dostaje w odpowiedzi kompletny i wyczerpujący raport dotyczący stanu swego organizmu. Opisuje się szczegółowo stan przemiany materii, propozycje suplementacji czy tendencje chorobowe. Gdy okazuje się, iż występuje nieprawidłowa ilość jakiegoś biopierwiastka lub metalu ciężkiego, wynik ów jest dokładnie omówiony. Raport jest wyraźny i przejrzysty, niezwykle łatwy do odczytania. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba Polaków wybiera analizę pierwiastkową włosów, by przekonać się, jaki w istocie jest stan ich organizmu. Badanie bezbolesne, niekłopotliwe, bardzo wiarygodne i szczegółowe – wystarczy jedynie pobrać próbkę włosów do badania, przesłać do laboratorium, by już po niedługim czasie otrzymać spersonalizowany raport. Masz więcej pytań odnośnie tego badania trychologicznego – wypełnij formularz kontaktowy.

Zostaw komentarz